• Yağlı Güreş Mobil Tuvalet ve Duş Tırı Hizmete Açıldı.

  Yağlı Güreş Mobil Tuvalet ve Duş Tırımız, Birliğimizce pehlivanlarımıza daha iyi imkanlar sunabilmek amacıyla bugün hizmete açıldı. İlk adresi Kepsut Belediyesi Tarzan Mehmet Yağlı Güreşleri’ydi. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun

  DEVAMINI OKU
 • Birlik Başkanlığına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel YILMAZ seçildi.

  Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclis toplantısı, 14 Haziran 2019 tarihinde Birliğin merkezi Balıkesir’de gerçekleştirildi. Toplantıya birlik üyesi belediye başkanları, meclis üyeleri, güreş ağaları ve basın mensuplarından yoğun katılım oldu. Kanun gereği toplantı başlangıcında meclis toplantısını yönetmek üzere Divan Kurulu Başkanlığına,  mevcut en yaşlı üye sıfatıyla Bigadiç Belediye Başkanı Sn. İsmail AVCU, Katip üyeliklerine de en genç üye sıfatıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sn. M. Zahid BAYRAM ve Kavaklı Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Sercan YARAMIŞ getirildi. 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerinden sonra ilk kez gerçekleştirilen Birlik Meclis Toplantısı çerçevesinde Birlik Başkanı, Meclis 1. Başkan Vekili, Meclis 2. Başkan Vekili, Birlik Kâtip Üyeleri, Encümen Üyeleri ve İhtisas Komisyonları için seçimler gerçekleştirildi. Yapılan başkanlık seçimi neticesinde Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığına katılan meclis üyelerinin tamamının oyuyla, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel YILMAZ seçildi.Toplantı süresince görüşülen ve karara bağlanan gündem maddelerinin yanı sıra, ek gündem maddesi önerisi ile İstişare Heyetinin kurulması oylanarak kabul edildi, Yağlı Güreş Camiasının ve Ata Sporumuzun dünü, bugünü ve geleceğine dair basın mensupları, ağalar, belediye başkanları ve meclis üyelerince paylaşımlar ve konuşmalar gerçekleştirildi. Toplantı sonunda Birlik Başkanı seçilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel YILMAZ, tebrikleri kabul etti ve şehir dışından gelen meclis üyeleri ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

  DEVAMINI OKU
 • Birlik Meclis Toplantısı Balıkesir'de Gerçekleştirildi.

  Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclis toplantısı, 14 Haziran 2019 tarihinde Birliğin merkezi Balıkesir’de gerçekleştirildi. Toplantıya birlik üyesi belediye başkanları, meclis üyeleri, güreş ağaları ve basın mensuplarından yoğun katılım oldu. Kanun gereği toplantı başlangıcında meclis toplantısını yönetmek üzere Divan Kurulu Başkanlığına,  mevcut en yaşlı üye sıfatıyla Bigadiç Belediye Başkanı Sn. İsmail AVCU, Katip üyeliklerine de en genç üye sıfatıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sn. M. Zahid BAYRAM ve Kavaklı Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Sercan YARAMIŞ getirildi. 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerinden sonra ilk kez gerçekleştirilen Birlik Meclis Toplantısı çerçevesinde Birlik Başkanı, Meclis 1. Başkan Vekili, Meclis 2. Başkan Vekili, Birlik Kâtip Üyeleri, Encümen Üyeleri ve İhtisas Komisyonları için seçimler gerçekleştirildi. Yapılan başkanlık seçimi neticesinde Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığına katılan meclis üyelerinin tamamının oyuyla, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel YILMAZ seçildi. Yapılan diğer seçimlerin sonuçlarında ise Meclis 1. Başkan Vekilliğine Edirne Belediye Başkanı Sn. Recep GÜRKAN, Meclis 2. Başkan Vekilliğine Alanya Belediye Başkanı Sn. Adem Murat YÜCEL, Asil Katip Üyeliklerine Karesi Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Başar ATİKBAY, Kepsut Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Feyzullah UYGUR, Yedek Katip Üyeliklerine Karesi Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Kemal AYDIN, Burhaniye Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Murat YAZGAN, Encümen Üyeliklerine ise Edirne Belediye Başkanı Sn. Recep GÜRKAN, Elmalı Belediye Başkanı Sn. Halil ÖZTÜRK, Konyaaltı Belediye Başkanı Sn. Semih ESEN, Yunusemre Belediye Başkanı Sn. Dr. Mehmet ÇERÇİ, Karesi Belediye Başkanı Sn. Dinçer ORKAN, Gebze Belediye Başkanı Sn. Zinnur BÜYÜKGÖZ getirildi. Toplantı süresince görüşülen ve karara bağlanan gündem maddelerinin yanı sıra, ek gündem maddesi önerisi ile İstişare Heyetinin kurulması oylanarak kabul edildi, Yağlı Güreş Camiasının ve Ata Sporumuzun dünü, bugünü ve geleceğine dair basın mensupları, ağalar, belediye başkanları ve meclis üyelerince paylaşımlar ve konuşmalar gerçekleştirildi. Toplantı sonunda Birlik Başkanı seçilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel YILMAZ, tebrikleri kabul etti ve şehir dışından gelen meclis üyeleri ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

  DEVAMINI OKU
 • Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı Balıkesir’de düzenlenecek.

  Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı; Türkiye Güreş Federasyonu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığı ve Karesi Belediye Başkanlığı işbirliği ile Balıkesir’de düzenlenecek. Düzenlenecek olan Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı ile Geleneksel Türk Yağlı Güreşleri’nin, yıl içerisinde yapılacak organizasyonlar ile Yağlı Güreş unsurlarının değerlendirilmesi ve Yağlı Güreşe dair stratejilerin belirlenmesi planlanıyor. Kurultayda alınacak kararlar ile Geleneksel Türk Yağlı Güreşinin geliştirilerek geleceğe aktarılması amaçlanıyor. Kurultaya 360 hakem, 17 başpehlivan, 36 cazgır, 25 Yağlı Güreş Ağası ile çok sayıda Yağlı Güreş organizatörü ile Yağlı Güreş paydaşı ve basın mensubunun katılacağı öngörülüyor. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı ve Merkez Hakem Komitesi ile Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı ve Meclis Üyelerinin de katılacağı Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı’nda Yağlı Güreşin dünü, bugünü ve yarını ele alınacak. 15 Şubatta başlayacak ve 3 Gün sürecek olan Yağlı Güreş Kurultayı’nda hakemler, başpehlivanlar, cazgırlar, basın mensupları ve Yağlı Güreş paydaşı olan kurum yöneticileri ayrı oturumlarda Yağlı Güreşi masaya yatıracaklar. 2019 yılında yeni eklenen kurallar, hakem talimatı, müsabaka talimatı, puanlama sistemi, Yağlı Güreş basını ile ilgili sorunlar ve çözüm önerileri ile 2019 Yağlı Güreş takvimi konu başlıklarının ve temel stratejilerin belirleneceği kurultay sonunda Yağlı Güreş hakem ve cazgırlarının seviye tespiti ve değerlendirmeleri yapılacak.

  DEVAMINI OKU
 • Kamuoyu Duyurusu 2

  KAMUOYUNA DUYURU666 yıldır devam eden Türk’ün ilk Er Meydanı Elmalı Yağlı Güreşleri özelinde ve Türk’ün gücünü, cesaretini gösteren Yağlı Güreş Organizasyonlarımızın tümünde, Ata Sporumuz Yağlı Güreşlerin tüm unsurlarının, yapılan organizasyonlarda ve verilen demeçlerde birlik ve beraberlik içerisinde Yağlı Güreşin etik değerleri, tarihimizdeki yeri ile Türk milletinin  toplumsal değerlerini dikkate alması, geleneğimizde yeri olan Yağlı Güreşlerin geleceğe taşınmasında önemli bir rol oynamaktadır.  Bu bağlamda Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği, Yağlı Güreş sporu özelinde tüm spor dallarında etik değerleri önemsemekte ve Yağlı güreşin tüm paydaşları tarafından bu değerlerin benimsenmesini beklemektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Yağlı Güreş Organizasyonlarını düzenleyen cefakar Üye Belediye Başkanlarımıza kolaylıklar diler, Birlik olarak her daim yanlarında olduğumuzun bilinmesini isterim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Zekai KafaoğluBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz