• Birlik Meclis Toplantısı, Balıkesir Ayvalık’ta gerçekleştirildi.

  Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclis Toplantısı, Üye Belediye Başkanları ve Meclis Üyelerimizin yoğun katılımıyla Balıkesir Ayvalık’ta gerçekleştirildi.

  DEVAMINI OKU
 • Birlik Encümen Toplantısı Balıkesir Ayvalık'ta Gerçekleştirildi

  Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Encümen Toplantısı Birlik Başkanımız Sn. Yücel YILMAZ Başkanlığında Balıkesir Ayvalık’ta gerçekleştirildi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yağlı Güreş Mobil Tuvalet ve Duş Tırı Hizmete Açıldı.

  Yağlı Güreş Mobil Tuvalet ve Duş Tırımız, Birliğimizce pehlivanlarımıza daha iyi imkanlar sunabilmek amacıyla bugün hizmete açıldı. İlk adresi Kepsut Belediyesi Tarzan Mehmet Yağlı Güreşleri’ydi. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun

  DEVAMINI OKU
 • Birlik Başkanlığına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel YILMAZ seçildi.

  Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclis toplantısı, 14 Haziran 2019 tarihinde Birliğin merkezi Balıkesir’de gerçekleştirildi. Toplantıya birlik üyesi belediye başkanları, meclis üyeleri, güreş ağaları ve basın mensuplarından yoğun katılım oldu. Kanun gereği toplantı başlangıcında meclis toplantısını yönetmek üzere Divan Kurulu Başkanlığına,  mevcut en yaşlı üye sıfatıyla Bigadiç Belediye Başkanı Sn. İsmail AVCU, Katip üyeliklerine de en genç üye sıfatıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sn. M. Zahid BAYRAM ve Kavaklı Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Sercan YARAMIŞ getirildi. 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerinden sonra ilk kez gerçekleştirilen Birlik Meclis Toplantısı çerçevesinde Birlik Başkanı, Meclis 1. Başkan Vekili, Meclis 2. Başkan Vekili, Birlik Kâtip Üyeleri, Encümen Üyeleri ve İhtisas Komisyonları için seçimler gerçekleştirildi. Yapılan başkanlık seçimi neticesinde Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığına katılan meclis üyelerinin tamamının oyuyla, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel YILMAZ seçildi.Toplantı süresince görüşülen ve karara bağlanan gündem maddelerinin yanı sıra, ek gündem maddesi önerisi ile İstişare Heyetinin kurulması oylanarak kabul edildi, Yağlı Güreş Camiasının ve Ata Sporumuzun dünü, bugünü ve geleceğine dair basın mensupları, ağalar, belediye başkanları ve meclis üyelerince paylaşımlar ve konuşmalar gerçekleştirildi. Toplantı sonunda Birlik Başkanı seçilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel YILMAZ, tebrikleri kabul etti ve şehir dışından gelen meclis üyeleri ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

  DEVAMINI OKU
 • Birlik Meclis Toplantısı Balıkesir'de Gerçekleştirildi.

  Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclis toplantısı, 14 Haziran 2019 tarihinde Birliğin merkezi Balıkesir’de gerçekleştirildi. Toplantıya birlik üyesi belediye başkanları, meclis üyeleri, güreş ağaları ve basın mensuplarından yoğun katılım oldu. Kanun gereği toplantı başlangıcında meclis toplantısını yönetmek üzere Divan Kurulu Başkanlığına,  mevcut en yaşlı üye sıfatıyla Bigadiç Belediye Başkanı Sn. İsmail AVCU, Katip üyeliklerine de en genç üye sıfatıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sn. M. Zahid BAYRAM ve Kavaklı Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Sercan YARAMIŞ getirildi. 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerinden sonra ilk kez gerçekleştirilen Birlik Meclis Toplantısı çerçevesinde Birlik Başkanı, Meclis 1. Başkan Vekili, Meclis 2. Başkan Vekili, Birlik Kâtip Üyeleri, Encümen Üyeleri ve İhtisas Komisyonları için seçimler gerçekleştirildi. Yapılan başkanlık seçimi neticesinde Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığına katılan meclis üyelerinin tamamının oyuyla, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel YILMAZ seçildi. Yapılan diğer seçimlerin sonuçlarında ise Meclis 1. Başkan Vekilliğine Edirne Belediye Başkanı Sn. Recep GÜRKAN, Meclis 2. Başkan Vekilliğine Alanya Belediye Başkanı Sn. Adem Murat YÜCEL, Asil Katip Üyeliklerine Karesi Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Başar ATİKBAY, Kepsut Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Feyzullah UYGUR, Yedek Katip Üyeliklerine Karesi Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Kemal AYDIN, Burhaniye Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Murat YAZGAN, Encümen Üyeliklerine ise Edirne Belediye Başkanı Sn. Recep GÜRKAN, Elmalı Belediye Başkanı Sn. Halil ÖZTÜRK, Konyaaltı Belediye Başkanı Sn. Semih ESEN, Yunusemre Belediye Başkanı Sn. Dr. Mehmet ÇERÇİ, Karesi Belediye Başkanı Sn. Dinçer ORKAN, Gebze Belediye Başkanı Sn. Zinnur BÜYÜKGÖZ getirildi. Toplantı süresince görüşülen ve karara bağlanan gündem maddelerinin yanı sıra, ek gündem maddesi önerisi ile İstişare Heyetinin kurulması oylanarak kabul edildi, Yağlı Güreş Camiasının ve Ata Sporumuzun dünü, bugünü ve geleceğine dair basın mensupları, ağalar, belediye başkanları ve meclis üyelerince paylaşımlar ve konuşmalar gerçekleştirildi. Toplantı sonunda Birlik Başkanı seçilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel YILMAZ, tebrikleri kabul etti ve şehir dışından gelen meclis üyeleri ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz